Minęło ponad 40 lat od zorganizowania przez Automobilklub Stalowa Wola eliminacji Turystycznych Motorowych Mistrzostw Polski Weteranów Szos, które z biegiem czasu ewoluowały w Mistrzostwa Polski Pojazdów Zabytkowych. 40 letnia tradycja rozgrywania na terenie Stalowej Woli eliminacji MPPZ to niewątpliwie zasługa Pana Stanisława Popowicza, który również i w tym roku objął funkcję Komandora V rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych i Serdecznie Zaprasza załogi pojazdów zabytkowych w dniach 9-12 września 2021 r. na rajd do Stalowej Woli. Będzie to bardzo wyjątkowa eliminacja, tworzona przez doświadczonego zawodnika - zwycięzcę Grand Prix Lwowa - Stanisława Popowicza, wspomaganego przez sztab młodszej gwardii Sekcji Pojazdów Zabytkowych ASW, których reprezentuje Jan Garbacz - pełniący rolę Vice Komandora stalowowolskiej rundy.

mppz21a mppz21b

Tradycja i nowoczesność to dwie dewizy tegorocznego rajdu. Pierwszy dzień przebiegał będzie pod dyktando tradycji. Uczestnicy rajdu poznają walory turystyczne województwa Podkarpackiego. Odwiedzą m.in. słynący z długiej i bogatej tradycji flisactwa region Ulanowa, gdzie dawno temu zboże i drewno będące skarbem tej ziemi ładowane na tratwy spławiano do Gdańska w rzecznych portach Krzeszowa, Ulanowa, a sławę sosen rosnących w puszczy sandomierskiej rozpowszechniły po wszystkich oceanach zbudowane z nich maszty statków i okrętów. Uczestnicy wezmą udział w spływie galarami po rzece San, rzece która występuje w nazwie produkowanych od lat 50-tych na Podkarpaciu autobusów AUTOSAN. Załogi odwiedzą również powstające w Bielińcu Muzeum Pojazdów Specjalnych, a także odwiedzą Muzeum Sprzętu Pszczelarskiego i zapoznają się z regionalnymi miodami. Dzień zakończy próba na regularność i integracyjny grill.

Drugi dzień przebiegał będzie pod hasłem nowoczesności, uczestnicy rajdu rozpoczną zmagania od róży wiatrów ulicami Stalowej Woli, aby następnie udać się na tereny Huty Stalowa Wola, zakładu który powstał przed wojną w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego. W 1937 roku w widłach Wisły i Sanu, gdzie ustanowiona została siedziba Zakładów Południowych, w ciągu niespełna 800 dni, które upłynęły od ścięcia pierwszej sosny pod budowę zakładów, do uroczystego ich otwarcia dokonanego przez Prezydenta Ignacego Mościckiego, powstał stalowowolski ośrodek przemysłowy. Zawodnicy zwiedzą Hutę, ale zanim dotrą na miejsce, zmierzą się w wymagających próbach sportowych i próbach oceny techniki jazdy.

Nie zabraknie licznych Konkursów Elegancji (na rynku w Nisku, Ulanowie, Stalowej Woli), a Bal Komandorski zakończy nasze spotkanie w Stalowej Woli.

Serdecznie Zapraszamy!

Baza Mistrzostw: zajazd "SEZAM" w Stalowej Woli ul. Komisji Edukacji Narodowej 51.

Jury:

 • Przedstawiciel GKPZ - Przewodniczący
 • Popowicz Stanisław – Komandor
 • Garbacz Jan – vice Komandor

V Runda MPPZ - 9-12 września 2021

PROGRAM IMPREZY:

 • 09.09 - Czwartek
  • przyjmowanie uczestników,
  • badania regulaminowe
 • 10.09 - Piątek
  • śniadanie,
  • odprawa z Komandorem,
  • jazda okrężna na trasie: Stalowa Wola, Nisko, Bieliniec, Ulanów, Stalowa Wola
 • 11.09 - Sobota
  • śniadanie,
  • odprawa z Komandorem,
  • jazda okrężna na trasie: okolice Stalowej Woli,
  • konkurs elegancji plac MDK w Stalowej Woli
  • uroczyste zakończenie imprezy
 • 12.09 - Niedziela
  • śniadanie,
  • pożegnanie uczestników imprezy

Uczestnictwo:

Uczestnikami rundy są kierowcy i piloci pojazdów z napędem mechanicznym, o Wysokim stopniu oryginalności, wyprodukowanych do dnia 31.12.1989r., zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych, znajdujących się w posiadaniu osoby lub organizacji, która go konserwuje ze względu na wartość techniczną i historyczną, a nie jako środek codziennego transportu. Posiadającym bieżące dopuszczenie do ruchu drogowego, ubezpieczenie pojazdu w zakresie OC i pasażerów NNW.

Koszty:

Całość kosztów to kwota 1 500 zł dla osób zrzeszonych w PZM i odpowiednio 1 650 zł dla niezrzeszonych na które składa się:
Wpisowe regulaminowe od załogi (kierowca + pilot) - 150 zł dla załóg zrzeszonych w PZM (wymagana ważna legitymacja członkowska) i 300 zł dla pozostałych, w ramach którego organizator zapewnia parking dla pojazdu zabytkowego i holownika z przyczepą, materiały rajdowe, pamiątkowe plakietki.
Zakwaterowanie i wyżywienie 1 350 zł od załogi, w ramach którego organizator zapewnia zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie w bazie rajdu w dniach 9 - 12 września 2021r. Każda osoba towarzysząca 800 zł.

Udział w imprezie należy zgłosić wyłącznie za pośrednictwem formularza na stronie: internetowej: https://zgloszenia.pzm.pl/pz/2021/MPPZ/runda5/.

Regulamin:

W trakcie trwania imprezy obowiązuje w całości regulamin MPPZ na rok 2021 - https://pzm.pl/pliki/zg/zabytki/2021/regulaminy/mppz_samochody_2021.pdf.

Automobilklub Stalowa Wola
ul. Ofiar Katynia 28a, 37-450 Stalowa Wola
tel. 15 842-29-81 | 15 842-30-13
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.automobilklubstalowawola.eu
Henryk Drzymała - tel. kom. 516 105 728

PARTNER:

podk