Automobilklub Stalowa Wola Serdecznie Zaprasza w dniach 18-21 kwietnia 2024r. na XXI Stalowowolski Rajd Pojazdów Zabytkowych będący I Eliminacją Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

podkarpacie

Bazą rajdu będzie Zajazd "SEZAM" - Stalowa Wola ul. Komisji Edukacji Narodowej 51.
Koszt uczestnictwa wraz z wpisowym: 1 950 zł dla załogi zrzeszonej w PZM, 2 200 zł dla załogi niezrzeszonej w klubach należących do PZM.

Trasa pierwszego dnia rajdu przebiegać będzie przez tereny Wyżyny Sandomierskiej. Zawodnicy przejadą przez najstarsze pasmo górskie w Polsce - Góry Pieprzowe, zwane również Górami Różanymi, z którego rozpościera się przepiękny widok na rzekę Wisłę oraz sandomierskie Stare Miasto. Wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, zapach kwitnących sadów i wszechobecna zieleń sprawia, że bywa tutaj jak w kolorowym gaju. Wyżyna Sandomierska jest obecnie idealnym miejscem pod uprawę roli. Poza sporymi hektarami sadów jabłoni znajdują się tutaj liczne winne ogrody, tworzące szlak winiarski. Zawodnicy odwiedzą regionalną winnicę, w której gospodarze przedstawią proces powstawania wina, odmiany winorośli oraz tajniki ich upraw. Trasa eliminacji przebiegać będzie przez liczne wąwozy lessowe. Zwieńczeniem dnia będzie prezentacja zabytkowych pojazdów na urokliwym rynku Sandomierza.

W drugim dniu zmagań, zawodnicy odwiedzą miejscowość Rudnik nad Sanem, nazywany także Polską Stolicą Wikliniarstwa. Załogi zapoznają się z ręcznymi arcydziełami z wikliny. Następnie podróżując Doliną Sanu - rzeki, która występuje w nazwie produkowanych od lat 50-tych na Podkarpaciu autobusów AUTOSAN, dotrzemy na Wystawę Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Stalowa Wola, gdzie zaprezentowane zostaną pozostałe związki Podkarpacia z motoryzacją. Punktem kulminacyjnym sobotniego dnia będzie tradycyjny Konkurs Elegancji pod Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli.

Na trasie nie zabraknie licznych prób sportowych, zabawowych, róży wiatrów, czy prób na regularność.

Serdecznie Zapraszamy na Podkarpacie!

Zapisy: https://zgloszenia.pzm.pl/pz/2024/MPPZ/runda1/

ulotka1 ulotka2