Rajd Turystyczno-Nawigacyjny "Poznajemy najciekawsze zakątki Podkarpacia" został przeprowadzony w dniu 23 sierpnia 2014r.

Miejscem rajdu były Gminy Rudnik nad Sanem i Pysznica.

  

Start został zlokalizowany obok Muzeum Wikliniarstwa w Rudniku.
W muzeum uczestnicy zapoznali się z historią wikliniarstwa i mieli okazję obcować z arcydziełami tej sztuki.

  

Na punkcie startowym uczestnicy otrzymali książkę i kartę drogową z zadaniami do wykonania w czasie pokonywania trasy. Na całej trasie zostały przygotowane zadania do wykonania oraz pytania z historii gmin Rudnik nad Sanem i Pysznica. Wśród konkurencji sportowych zawodnicy zmierzyli się m.in. z mini hokejem na trawie, strzelaniem z pistoletu paintball do tarczy, zabawami z piłkami, skokami w butach siedmiomilowych.

  

Na uczestników rajdu czekało również wiele atrakcji niezwiązanych z rywalizacją. W imprezie wzięli udział członkowie koła pojazdów zabytkowych zrzeszeni przy Automobilklubie Stalowa Wola. Uczestnicy, a szczególnie młodzież, mieli więc możliwość zapoznania się z historią motoryzacji i obejrzeć piękne pojazdy wyprodukowane wiele lat temu.

  

Wszyscy uczestnicy na zakończenie imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a zwycięzcy puchary. Nagrody te zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

 

Rajd zakończył się wspaniałym rodzinnym piknikiem.

{flike}